Okolí penzionu Rony je velmi pestré pro venkovní aktivity všech věkových kategorií. Níže uvádím pár turisticky vyhledávaných tipů. 


Tvarožná Lhota Lučina

rekreační oblast Lučina se nachází v nádherně zalesněné chráněné oblastní na úpatí Bílých Karpat, v údolí pod kopcem Šumárník a přibližně 3km od Radějova.

V této lokalitě je množství rekreačních chat, podnikových i soukromých zařízení. Nachází se zde nově zrekonstruována vodní nádrž Lučina, která je určená ke koupání.

Dále tady nalezneme velké parkoviště, autokemp s minigolfem, rozhledna Travičná, pumptrack, restaurace a hospůdky.

V letních měsících se stává velmi vyhledávanou lokalitou.

Strážnice

leží na Slovácku, v rovinách u řeky Moravy pod svahy Bílých Karpat, asi 6km od Radějova. Je to město vína a lidových tradic. Každoročně se tu koná Mezinárodní folklórní festival, vyhlášení je i zdejší skanzen a zámek, v němž si prohlédnete expozici lidových hudebních nástrojů.

Dále můžete využít stezku strážnickými vinohrady, která je vhodná pro cyklisty i pěší. Provede Vás kolem vinných sklepů na vrch Žerotín s pověstnými vinohrady a nádherným výhledem na Strážnici.

V blízkosti skanzenu vede i Baťův kanál, na kterém si můžete zakoupit místo na palubě výletní lodi.

Veselí nad Moravou

je město vzdálené asi 14km od Radějova, které je oblíbeno mnoha zajímavosti, kupříkladu sedm divů Veselí nad Moravou. Hřbitov, kde se nikdy nepohřbívalo, semafory v centru, které dopravu nikdy neřídily, komín, z kterého se nikdy nekouřilo, lávka přes nádraží, po níž se nikdy nechodilo, socha Klementa Gottwalda, která nikdy nedoputovala na svůj podstavec, kino v něm se nepromítalo a koupaliště, ve kterém se nekoupalo.

Co určitě musíte vidět ve Veselí nad Moravou - Zámek, zámecký park, v ulici Rybníček naleznete bývalou synagogu, dva kostely, Pánský dvůr, rozhledna Radošov, koupaliště, nově zrekonstruovaný Baťův kanál, hvězdárnu, skatepark, lanové centrum, volejbalové hřiště a spoustu dalšího.

Radějov 180, 696 67 Radějov
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky